Anasayfa / Bakanlık Haberler / MİLLİLERİMİZ DÜNYA GRAND PRİX VİZESİNİ KAPTI

MİLLİLERİMİZ DÜNYA GRAND PRİX VİZESİNİ KAPTI

Rusya’nın Kaliningrad kentinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2014 FIVB Dünya GrandPrix’te H Grubu’nda tur için ter döken A Bayan Milli Takımımız, son müsabakasında İtalya ile karşılaştı.

Millilerimiz, 17 Ağustos tarihinde DS Yantarny Spor Salonu’nun kapılarını araladığı mücadelede 25-23, 25-19, 22-25 ve 25-23’lük setlerle rakibini 3-1 mağlup etti.

Bu sonuçlara göre Millilerimiz, 20-24 Ağustos tarihlerinde Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenecek finallerde mücadele etmeye hak kazandı.

Bakan Çağatay Kılıç Tebrik Etti
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bayan Milli Takımımızın Dünya Grand Prix finallerine katılması hak kazanmasının ardından tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç’ın tebrik mesajı şöyle:
“Voleybol Milli Takımımızın İtalya karşısında kazandığı galibiyet, gelecek günlerde Japonya’da düzenlenecek finallere katılmamız noktasında önemli bir başarı. Bu başarıda emeği geçen tüm sporcularımızı ve teknik ekibi kutlarım. Ayrıca, Filenin Sultanları’nın son yıllarda yakaladıkları başarı grafiğini Japonya’daki şampiyonada da sürdürerek, ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inancım tam. Takımımıza Japonya’da başarılar diliyorum.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*